Psiaki - Młodziaki. Przedszkole dla szczeniąt starszych 5 - 8 mies.

Psiaki - Młodziaki. Przedszkole dla szczeniąt starszych 5 - 8 mies.

Wprowadzenie 

Okres od 5 do mniej więcej 9 - 10 miesiąca życia można porównać z wiekiem gimnazjalnym (wczesnolicealnym) u naszych dzieci. Jest to czas przemiany z dziecka w dorosłego, pełen gwałtownych emocji, testowania granic i zasad, buntu i kształtowania własnego zdania.

Podobnie w życiu naszego szczeniaka przychodzi moment, gdy niemal z dnia na dzień przedstaje podążać za człowiekiem, nie przychodzi na zawołanie, grymasi przy jedzeniu, „głuchnie” na znane sobie polecenia, nagle wystraszy się czegoś i mamy wrażenie, że robi wszystko nam na złość.

Podrastający pies sprawdza prawie przez cały czas co mu wolno, a czego nie wolno i DLACZEGO ma coś zrobić, co my mu mówimy, zamiast robić to, na co on ma ochotę.

Niektórzy zaczynają wtedy karać psa, co może prowadzić do pogorszenia ich wzajemnej relacji.

Ten okres wymaga od przewodnika wiele cierpliwości, konsekwencji i wsparcia ze strony doświadczonych trenerów. 

Celem kursu „Psiaki - Młodziaki” jest dostarczenie Państwu wiedzy i umiejętności do poradzenia sobie z podrostkiem w skuteczny i bezpieczny sposób.

Podczas kursu będziemy uczyć psy przychodzenia na wezwanie, chodzenia na luźnej smyczy, respektowania granic, szanowania ograniczeń, które wprowadzamy po to, aby nasze wspólne życie nie było nieogarniętym chaosem.

Przebieg kursu

Kurs składa się z 4 spotkań z psami, które odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają przez godzinę. Ostatnie spotkanie organizujemy w mieście, aby przećwiczyć wszystkie zdobyte na kursie umiejętności w warunkach realnego życia i prawdziwych rozproszeń.

Powrót do listy