Dariusz Gurnacz

Dariusz Gurnacz

Odkąd tylko pamiętam psy towarzyszyły mi od najmłodszych lat. Co prawda w domu rodzinnym nie mogliśmy pozwolić sobie na psa, ale wychowałem się w czasach gdzie wielu ludzi nie miało w zwyczaju wychodzić regularnie ze swoimi psami na spacery lecz zwyczajnie otwierali drzwi od swoich mieszkań i wypuszczali swoje czworonogi, a te biegały sobie wolno po osiedlu cały dzień wracając do domu na obiad.

Nie było wtedy tylu samochodów na ulicach co dziś więc na psy czyhało mniej zagrożeń. Oczywiście jako dziecko nie zdawałem sobie sprawy, że było to bardzo nieodpowiedzialne działanie ze strony  właścicieli. Bardzo lubiłem podglądać  zachowanie psów, a już największą atrakcją dla mnie było obserwowanie ,,psich wesel’’ gdzie zbierało się wielu adoratorów i można było podglądać pełną gamę naturalnych psich zachowań.

Po adopcji pierwszego psa ze schroniska oczywiście popełniałem błędy jak większość ludzi. Ucieczki, pogoń za zwierzyną, obszczekiwanie ludzi i psów, tarzanie się w różnych dziwnych paskudztwach to jedne z niewielu problemów jakie wynikły z niewłaściwego wychowania.

Wtedy trafiłem na szkołę Wesoła Łapka w Gliwicach i tak  od kilkunastu już lat trwa nasza wspólna przygoda.

Co nie znaczy że od razu zabrałem się za szkolenie psów. Zaczęło się od asystowania w zajęciach ale nie było to regularne spotkania. Dziesięć lat temu podjąłem decyzję o zrobieniu kursu trenerskiego w Wesołej Łapce. Od tamtej pory zajmuję się szkoleniami  pomagam psom i ich opiekunom. Działałem przez te wszystkie lata sam ale czegoś mi brakowało. Wsparcia i pomocy bardziej doświadczonych trenerów. Dwa lata temu ukończyłem również w Wesołej Łapce kurs behawiorysta-praktyk, zoopsycholog.

Od niedawna zostałem trenerem w Wesołej Łapce. Jednak wiedza  i doświadczenie jaką nabyłem przez te ponad dziesięć lat  jest całkiem duża co mam nadzieję pozwoli mi na skuteczną, efektywną pracę z psami.

 

 

Zajęcia grupowe takie jak spacery socjalizacyjne i kursy dostępne w ofercie szkoły Wesoła Łapka organizowane są w parku Kaskada na Żoliborzu.

Treningi indywidualne odbywają się na terenie Warszawy z dojazdem do klienta.

 

kontakt:

 791792082

e-mail: dariusz.gurnacz@wesolalapka.pl

 

 

 

Powrót do listy