Spacer terapeutyczny

Data rozpoczęcia: 2024-07-19 18:00
Data zakończenia: 2024-07-19
Trener: Krzysztof Tomczak
Telefon: 600808281
Email: krzysztof.tomczak@wesolalapka.pl
Miejscowość: Wałbrzych
Adres: Ratuszowa
Dzielnica: Biały Kamień

Przeczytaj pełen opis kursu

Czym jest spacer terapeutyczny?

         Spacer terapeutyczny to grupowy spacer z psami, zapewniający im kontrolowany kontakt z innymi przedstawicielami gatunku. Grupa złożona z psów i ich opiekunów przemieszcza się wspólnie w tym samym kierunku i wykonuje różne ćwiczenia pod okiem trenera. Dzięki temu psy mogą nauczyć się spokojnego przebywania w towarzystwie innych psów oraz mijania ich, przy okazji doskonaląc opanowanie emocji oraz obserwując w bezpieczny sposób inne czworonogi.

Przeznaczony i wskazany dla psów które:

- mają braki w socjalizacji i nie potrafią prawidłowo komunikować się z innymi psami

- reaktywnych, które lubią kontakt z innymi psami, ale nadmiernie ekscytują się na ich widok

- lękliwych, które szczekają na inne psy, ponieważ się ich obawiają i chcą je zdystansować

 

Spacer ten ma charakter szkoleniowo-terapeutyczny, a nie towarzyski!

 

Jakie korzyści daje spacer terapeutyczny:

pies uczy się spokojnego spacerowania w towarzystwie innych psów

- pies uczy się opanowania emocji w towarzystwie innych psów

- pies nabiera kompetencji społecznych, poprawia się jego komunikacja z innymi psami

- zmniejsza się ekscytacja psa na widok innych psów

- zaspokojona zostaje potrzeba kontaktu z innymi psami oraz ruchu i eksploracji środowiska

- opiekunowie psów uczą się lepiej odczytywać mowę ciała swojego psa

- opiekunowie spędzają czas ze swoim psem i zacieśniają z nim swoją więź

- dzięki takiej formie aktywności psy, po pewnym czasie, odczuwają ulgę oraz zrelaksowanie 
   co przekłada się również na zadowolenie opiekunów spacerujących ze swoim psem.

Uwaga! 
Na spacery terapeutyczne w Wałbrzychu zapraszani są Absolwenci kursów, konsultacji indywidualnych i osoby, których problemy psów są mi znane. Jeśli chcesz wziąć udział w spacerze, ale u Twojego psa występują problemy z agresją do innych psów lub ludzi, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny, być może przed udziałem w spacerach potrzebna będzie konsultacja behawioralna. Ta reguła dotyczy również osób z zewnątrz, które chciałyby dołączyć do spacerów.

Spacer terapeutyczny w Wałbrzychu trwa ok. 1 godziny i odbywać się będzie cyklicznie w różnych dniach i miejscach na terenie miasta. O wyborze miejsca decyduje prowadzący zajęcia. Każda osoba zapisana przez formularz na stronie Wesołej Łapki i osoby kontaktujące się telefoniczne otrzymają powiadomienie sms-owe od organizatora o wytypowanym miejscu spaceru. Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin spaceru zamieszczony poniżej:

Spacer terapeutyczny - Regulamin:

 1. Podczas spaceru stosujemy się do zaleceń prowadzącego - szczególnie tych, które dotyczą bezpieczeństwa i komfortu psychicznego samego psa oraz innych uczestników spaceru. Uczestnicy nie stosujący się do moich zaleceń, nie przestrzegający regulaminu, oraz narażający siebie i innych uczestników na dyskomfort, zostaną wykluczeni z dalszych zajęć.
   
 2. Nie bijemy psów, nie szarpiemy, nie krzyczymy na nie! Osoby traktujące psa w ten sposób zostaną natychmiast usunięte z grupy spacerowej.
   
 3. Podczas spaceru psy pozostają na smyczy, ubrane w obrożę zapinaną na klamrę typu sprzączka jak u paska, nie typu „CLIX”,  bądź szelki zapewniające kontrolę nad psem. Nie używamy! smyczy automatycznych typu Flexi. Psy agresywne, o ile zostały przeze mnie dopuszczone do spaceru, muszą być ponadto w kagańcu.
   
 4. Uczestnik odpowiada za zachowanie swojego psa, w tym za bezpieczeństwo oraz ewentualne szkody (zgodnie z art. 431 § 1 Kodeksu Cywilnego).
   
 5. W spacerze mogą wziąć udział psy, które są zdrowe, odrobaczone, zabezpieczone przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz mają aktualną książeczkę zdrowia wraz z wykazem aktualnych szczepień. Należy mieć książeczkę przy sobie do wglądu.
   
 6. W spacerze nie mogą uczestniczyć suki w czasie cieczki oraz psy chore.
   
 7. Na spacer przychodzimy punktualnie. Osoby, które spóźnią się, nie zostaną dołączone do grupy spacerowej.
   
 8. Nie wolno karmić psów oraz bawić się z nimi zabawkami podczas spaceru, szczególnie w pobliżu innych uczestników, (chyba że trener zaleci inaczej). Jedzenie i zabawki to zasób, którego pies może chcieć bronić.
   
 9. Przynosimy ze sobą butelkę z wodą i miskę dla psa - do przenoszenia sprzętu najlepsze są małe plecaczki wtedy nie mamy zajętych rąk.
   
 10. Uczestnik jest zobowiązany zachować bezpieczną odległość od innych psów, początkowo jest to minimum 5m.
   
 11.  Pies nie może wchodzić w interakcje z innymi psami i ludźmi, chyba że na wyraźny sygnał trenera
   
 12. Uczestnik może nie brać udziału w konkretnym ćwiczeniu, jeśli ma taką wolę. Wtedy oddala się od ćwiczącej grupy na odległość przynajmniej 10 m i obserwuje z daleka ćwiczące psy.
   
 13. Opiekun ma obowiązek sprzątać po swoim psie.
   
 14. Jedna osoba nie może prowadzić więcej, niż jednego psa na smyczy podczas spaceru.
   
 15. Osoby towarzyszące są mile widziane, ale NIE mogą podchodzić do obcych psów i przeszkadzać innym w ćwiczeniach.
   
 16. W przypadku rezygnacji uczestnika z zajęć z jednoczesnym powiadomieniem organizatora na 24 godziny przed rozpoczęciem, przysługuje prawo do uczestnictwa w zajęciach w kolejnym wolnym terminie bez ponoszenia dodatkowych opłat.
   
 17. W przypadku chęci odwołania rezerwacji na zajęcia w terminie krótszym niż 24 godziny przed ich rozpoczęciem zwrot kosztów rezerwacji nie przysługuje.
   
 18. Zajęcia mogą zostać odwołane przez prowadzącego jeśli pogoda byłaby ekstremalnie zła lub zaistniały inne okoliczności uniemożliwiające przeprowadzenie spaceru. W takim przypadku uczestnicy otrzymają zaproszenie na kolejny spacer bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty.
   
 19. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania spaceru, jeżeli w danym terminie zgłosi się niewystarczająca liczba uczestników, by rozpocząć spacer terapeutyczny min. 4-5 osób
   
 20. Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na utrwalanie swojego wizerunku podczas spaceru oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć i filmów na stronach “WESOŁA ŁAPKA - TRENERZY I BEHAWIORYŚCI” oraz Organizatora “TOMIDOG”, a także w mediach społecznościowych w celu promocji działalności “WESOŁA ŁAPKA - TRENERZY I BEHAWIORYŚCI oraz Organizatora “TOMIDOG”.

 

ZAPRASZAM

Krzysztof Tomczak – Trener Wesoła Łapka Trenerzy i Behawioryści w Wałbrzychu
Tel: 600 808 281; e-mail: krzysztof.tomczak@wesolalapka.plFormularz zgłoszeniowy