Przedszkole dla szczeniąt

Data rozpoczęcia: 2024-05-25 11:30
Data zakończenia: 2024-06-29
Trener: Krzysztof Tomczak
Telefon: 600808281
Email: krzysztof.tomczak@wesolalapka.pl
Miejscowość: 58-300 Wałbrzych
Adres: Dąbrowiecka 1
Dzielnica: Gaj

Przeczytaj pełen opis kursu

" PRZEDSZKOLE DLA SZCZENIĄT"

W kursie tym mogą uczestniczyć szczenięta wszystkich ras, również nierasowe, które ukończyły 8 tydzień życia a nie przekroczyły 4 miesiąca i są zdrowe. Wszystkie psiaczki muszą posiadać aktualne zaświadczenia od weterynarza potwierdzające że są zdrowe i nic im nie dolega. 
Dla psiaków okres od 8 do 16 go tygodnia życia jest najważniejszym czasem którego nie można przegapić. W tym krytycznym czasie psiaki poddawane są socjalizacji, dzięki której oswajają "swoje strachy" mają okazje poznać innych ludzi, psy oraz inne zwierzęta. Uczą się nowych dźwięków i sytuacji w różnych środowiskach, stając się przez to bardziej opanowane i spokojne co wpływa na ich stan zrównoważenia.

Na kursie tym dowiesz się jak być przewodnikiem dla swojego psiaka oraz jak go prawidłowo wychowywać i szkolić.

Na zajęciach otrzymasz skrypt, w którym znajdziesz wiele wiadomości i odpowiedzi na temat jak sobie radzić z niektórym problemami szczeniaczków.

Zajęcia odbywają się w małych komfortowych grupach na ogrodzonym terenie, na który mają wstęp tylko psy zdrowe z poświadczeniami w książeczce zdrowia psa.
Kurs Psiego Przedszkola obejmuje 6 spotkań i odbywać się będzie co tygodniowo w soboty. Spotkanie trwa ok. 1 godzinę gdzie szczeniaki się uczą, bawią z przerwami na odpoczynek. Pierwsze spotkanie organizacyjno - teoretyczne poświęcone jest omówieniom podstaw związanych z pojawieniem się szczeniaczka w w rodzinie ludzi i nowym domu. Na spotkaniu tym omawiamy zasady domowe, które powinny zapanować w nowym świecie psiaka i jego domu, doradzamy jak przeprowadzić trening czystości i wprowadzić zasady ogólne pomocne w wychowywaniu szczeniaka związane z limitowaną kontrolą zasobów. Omawiamy dobór odpowiedniej smyczy i obroży oraz innych asortymentów do utrzymania psa i jego pielęgnacji, dobieramy odpowiednie zabawki umożliwiające psu prawidłowy rozwój. Na kolejnych czterech zajęciach szczeniaczki uczą się prawidłowego chodzenia na luźnej smyczy, reagowania na przywołanie, właściwej zabawy z przewodnikiem oraz tolerowania dotyku podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Na zajęciach szczeniaczki uczą się również pokonywania przeszkód na torze sensorycznym, urozmaiconym innymi dodatkami. Ostatnie spotkanie odbywa się w miejscu publicznym np. (Dworzec,  Rynek, park rozrywki) lub podobnych miejscach, aby szczeniaczki mogły prawidłowo zapoznać się oswoić z ruchem ulicznym, widokiem innych ludzi, dzieci na placu zabaw. Będą nabywały umiejętności poruszania się po nietypowych podłożach i przeszkodach: schody, tunel itp.

Więcej informacji w opisie kursu: https://kursy.wesolalapka.pl/news/przedszkole-dla-szczeniat

Prowadzącym zajęcia jest Krzysztof Tomczak - Trener Wesołej Łapki oddział Wałbrzych https://kursy.wesolalapka.pl/news/krzysztof-tomczak

Serdecznie ZAPRASZAM do zapisów na kurs.

Kontakt telefoniczny : 600 808 281 pn-sob. 8:00 - 21:00Formularz zgłoszeniowy