Spacer terapeutyczny

Data rozpoczęcia: 2023-11-26 13:30
Data zakończenia: 2023-11-26
Trener: Barbara Sobotka
Telefon: 664494038
Email: barbara.sobotka@wesolalapka.pl
Miejscowość: Wrocław
Adres: Park Wschodni

Przeczytaj pełen opis kursu

Na czym polega Strukturalny System Szkolenia Psów? Kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej:

Strukturalny System Szkolenia Psów —  

 

Spacer terapeutyczny stanowi jeden z elementów Strukturalnego Systemu Szkolenia Psów. Czym dokładnie jest taki spacer?

Spacer terapeutyczny to grupowy spacer z psami, zapewniający im kontrolowany kontakt z innymi przedstawicielami gatunku. Grupa złożona z psów i ich opiekunów przemieszcza się wspólnie w tym samym kierunku i wykonuje różne ćwiczenia pod okiem trenera. Dzięki temu psy mogą nauczyć się spokojnego przebywania w towarzystwie innych psów oraz mijania ich, przy okazji doskonaląc opanowanie emocji oraz obserwując w bezpieczny sposób inne czworonogi.

Spacer ten ma charakter szkoleniowo-terapeutyczny, a nie towarzyski!

Regularne spacery terapeutyczne pomagają psom w nauce opanowania emocji w obecności innych psów i ludzi oraz zwiększają ich kompetencje społeczne. Podczas spaceru terapeutycznego właściciele mają okazję obserwować zachowanie psów i uczyć się psiej mowy ciała, z wyprzedzeniem rozpoznawać sytuacje potencjalnie konfliktowe i skutecznie im zapobiegać. Uczą się też kiedy i w jaki sposób wesprzeć swojego psa.


Uwaga! W spacerach terapeutycznych we Wrocławiu mogą brać udział wszystkie zapisane na spacer psy. Jeśli chcesz wziąć udział w spacerze, ale u Twojego psa występują problemy z agresją do innych psów lub ludzi, proszę o wcześniejszy kontakt. Być może przed udziałem w spacerach potrzebne będzie indywidualne spotkanie.

Spacer odbywa się w Parku Wschodnim (zaczynamy tutaj) i trwa ok. 1 godz.

 

Spacer terapeutyczny - regulamin:

1. Stosowanie się do moich zaleceń podczas spaceru - szczególnie tych, które dotyczą bezpieczeństwa i komfortu psychicznego samego psa oraz innych uczestników spaceru. Uczestnicy nie stosujący się do moich zaleceń, nie przestrzegający regulaminu, oraz narażający siebie i innych uczestników na dyskomfort, zostaną wykluczeni z dalszych zajęć.

2. Nie bijemy psów, nie szarpiemy, nie krzyczymy na nie! Osoby traktujące psa w ten sposób zostaną natychmiast usunięte z grupy spacerowej.

3. Suki z cieczką oraz psy chore nie mogą uczestniczyć w spacerze.

4. Podczas spaceru psy pozostają na smyczy, ubrane w obrożę/szelki zapewniające kontrolę nad psem. Psy agresywne, o ile zostały przeze mnie dopuszczone do spaceru, muszą być ponadto w kagańcu.

5. Nie wolno karmić psów oraz bawić się z nimi podczas spaceru, szczególnie w pobliżu innych uczestników. Jedzenie to zasób, którego pies może chcieć bronić. To samo dotyczy zabawek.

6. Opiekun jest w pełni odpowiedzialny za swojego psa. Jego obowiązkiem jest m.in. utrzymywanie bezpiecznego dystansu względem pozostałych uczestników – na początku spotkania jest to min. 5 m.

7. Pies nie może wchodzić w interakcje z innymi psami i ludźmi, chyba że na wyraźny sygnał trenera.

8. Opiekun ma obowiązek sprzątać po swoim psie.

 

Zapraszam!
Basia Sobotka
Behawiorysta-praktyk, zoopsycholog. Trener Wesołej Łapki we Wrocławiu

 

ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA ZAJĘCIA, kliknij tu, aby obejrzeć tutorialFormularz zgłoszeniowy