Spacer socjalizacyjny

Data rozpoczęcia: 2023-06-11 17:30
Data zakończenia: 2023-06-11
Trener: Aleksandra Ciesielska
Telefon: 691379401
Email: aleksandra.ciesielska@wesolalapka.pl
Miejscowość: 36-055 Bratkowice
Adres: Bratkowice

Przeczytaj pełen opis kursu

Spacer socjalizacyjny to spacer grupowy z psami, zapewniający im kontakt z innymi przedstawicielami gatunku. Grupa złożona z psów i ich opiekunów przemieszcza się wspólnie w tym samym kierunku, dzięki czemu psy mogą nauczyć się spokojnego przebywania w towarzystwie innych psów, przy okazji obserwując w bezpieczny sposób inne czworonogi. Regularne, dobrze prowadzone spacery socjalizacyjne pomagają psom w nauce budowania zdrowych relacji międzygatunkowych oraz zwiększają ich kompetencje społeczne. Wchodząc w interakcję psy uczą się odpowiedniej komunikacji, respektowania granic wyznaczonych przez drugiego psa, a właściciele mają okazję obserwować zachowania psów i uczyć się psiej mowy ciała. 

Spacer rozpoczynamy w dużych odległościach od siebie, dając czas psom na zaadaptowanie się do nowej sytuacji, uspokojenie (wyjątkiem są psy, które już się znają i potrafią spokojnie przemieszczać się w swojej obecności). W trakcie spaceru prowadzone są ćwiczenia socjalizacyjne, w  ich trakcie opiekun psa ma za zadanie podążać z nim, uniemożliwiając interakcję z innymi psami. Stopniowo w trakcie spaceru zmniejszamy odległości między psami, podążamy równolegle, ale w sposób zaplanowany i kontrolowany. 

Na spacery socjalizacyjne zapraszam psy, które znam i wiem, jaki mają problem, dlatego mogą w nich brać udział absolwenci kursów lub po konsultacjach indywidualnych. 

Jeśli chcesz dołączyć do spaceru – najpierw umów się na konsultację indywidualną.

Zasady spaceru:

  1. W spacerze mogą wziąć udział psy, które są absolwentami kursów Wesołej Łapki bądź po konsultacjach indywidualnych z trenerem prowadzącym.
  2. Suki w trakcie cieczki nie mogą uczestniczyć w spacerze.
  3. Na spacerze psy są na smyczy i pod kontrolą właściciela.
  4. Opiekun jest odpowiedzialny za swojego psa. Jeśli jego pies narzuca się innemu, powodując jego dyskomfort, obowiązkiem opiekuna jest przerwanie tego zachowania.
  5. Nie bijemy psów, nie szarpiemy, nie krzyczymy na nie. Osoby traktujące psa w ten sposób zostaną natychmiast usunięte z grupy spacerowej.
  6. Osoby, które stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników spotkania mogą być poproszone o opuszczenie grupy.
  7. W trakcie spaceru nie karmimy psów, nie wyciągamy zabawek – są to zasoby, które psy mogą chcieć bronić.
  8. Celem spaceru jest wspólne przemieszczanie się, a nie wchodzenie w interakcje z psami i ludźmi.
  9. Ilość miejsc na spacerze jest ograniczona. 
  10. Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na utrwalanie swojego wizerunku podczas spaceru oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć i filmów na stronach i mediach społecznościowych „Wesoła Łapka – Szkoła Przyjaciół Psów”. 

Wysłanie zgłoszenia na spacer terapeutyczny oznacza automatyczną akceptację zasad opisanych w powyższym regulaminie. 

Zapraszam,

Aleksandra Ciesielska Formularz zgłoszeniowy