Spacer socjalizacyjny

Data rozpoczęcia: 2022-11-26 13:30
Data zakończenia: ???
Trener: Adrian Rykaczewski
Telefon: +48695306104
Email: adrian.rykaczewski@wesolalapka.pl
Miejscowość: 14-200 Iława
Adres: Wikielec 67

Przeczytaj pełen opis kursu

Spacer socjalizacyjny to grupowy spacer z psami, podczas którego psy i ich opiekunowie przemieszczają się wspólnie w jednym kierunku. 

Celem takiej aktywności jest zaspokojenie naturalnej potrzeby psa kontaktu z innymi przedstawicielami gatunku, zwiększenie kompetencji społecznych czworonogów oraz nauka spokojnego przebywania w towarzystwie innych psów.

Dla przewodnika jest to możliwość nauki czytania mowy ciała własnego psa. Właściciele uczą się rozpoznawać sygnały wysyłane przez ich zwierzę, z wyprzedzeniem rozpoznawać sytuacje konfliktowe, a także skutecznie im zapobiegać. Uczą się jakie sytuacje są dla ich psa komfortowe a jakie nie i kiedy pies może potrzebować ich wsparcia. 

Spacery prowadzone w Iławie pod okiem doświadczonego behawiorysty i trenera mają charakter towarzysko-terapeutyczny, dlatego w spacerze mogą brać udział wszystkie psy. W przypadku psów, których nie miałem okazji poznać, jeśli występują problemy z agresją do innych psów lub ludzi, proszę o wcześniejszy kontakt, być może przed udziałem w spacerach potrzebna będzie konsultacja behawioralna. 

Proszę nie sugerować się adresem podanym w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia, jest to adres placu treningowego.

 Na spacery spotykamy się koło wieży ciśnień, przy ulicy 1-go maja w Iławie o godzinie 13:30.

Regulamin spaceru: 

- Uczestnictwo w spacerze jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

- Podczas spaceru będą robione zdjęcia i nagrywane filmy, udział w spacerze oznacza zgodę na utrwalenie swojego wizerunku, oraz publikacje w mediach społecznościowych i stronach organizatora spaceru. 

- Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy obowiązują przez stronę Wesoła Łapka – szkoła przyjaciół psów.

- W spacerze mogą brać udział tylko zdrowe psy, zaszczepione, odrobaczone, zabezpieczone przed pasożytami zewnętrznymi. 

- W spacerze nie mogą brać udziału suki w cieczce. 

- Na spacerze socjalizacyjnym psy muszą być na smyczy, w dobrze dopasowanej obroży lub szelkach, pod pełną kontrolą właściciela.

-  Podczas trwania spaceru nie wolno karmić psów smakołykami ani bawić się z psem zabawką. Jedzenie i zabawki to ważne zasoby, pies może ich np. bronić przed innymi uczestnikami spaceru.

- Każdy opiekun zobowiązany jest do sprzątania po swoim psie.

- Psy mogące zachować się agresywnie do innych psów lub ludzi muszą mieć założony kaganiec. 

- Nie wszystkie psy będące uczestnikami spaceru będą gotowe na bezpośredni kontakt z innymi psami, dlatego proszę zachować odpowiedni dystans pomiędzy psami, na początku spaceru powinno być to 5 metrów lub więcej.

- Opiekun ponosi odpowiedzialność za zachowanie swojego psa oraz za konsekwencje tego zachowania.

- Uczestnicy nie stosujący się do zaleceń trenera prowadzącego spacer, nie przestrzegający regulaminu, oraz narażający siebie i innych uczestników na dyskomfort, zostaną wykluczeni z dalszych zajęć. 

Zapraszam!

Adrian Rykaczewski. Behawiorysta praktyk – zoopsycholog, trener Wesołej Łapki w Iławie.Formularz zgłoszeniowy