Trenerka i behawiorystka Wesołej Łapki w Lublinie/Puławach

Moja przygoda z psami rozpoczęła się w 2005 roku, gdy dostałam pierwszego psa – Cocker Spaniela. Przez 14 lat Luna była moim najlepszym przyjacielem, ale świat postrzegał ją jako „głupiego”, upartego i agresywnego psa. Na przestrzeni lat zrozumiałam, że pies sam z siebie nie jest „ głupi, uparty i wredny”. Zaczęłam pogłębiać wiedzę jak mogę pomóc swojemu psu. Od 2019 roku jestem przewodniczką Kawy – Sznaucera miniaturowego. Ten mały wulkan energii uczy mnie każdego dnia, jak ważna jest kontrola emocji, która jest fundamentem szkolenia.

Jak to się stało, że zostałam trenerką Wesołej Łapki? W czasie kiedy skończyłam studia i uzyskałam tytuł magistra z biologii eksperymentalnej, po długiej walce z chorobą nowotworową odeszła Luna. Musiałyśmy się pożegnać po 14 wspaniałych, wspólnych latach. Co zrobiłam dalej? Jak to mówi klasyk: „Musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie, co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić”. Po odpowiedzeniu sobie na to pytanie, trafiłam do Wesołej Łapki i zostałam trenerką oraz behawiorystą.

Bylam wolontariuszką w Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa. Zawsze myślałam, że interwencje w sprawie zwierząt dotyczą wyłącznie ludzi znęcającymi się celowo nad psami. Bardzo się myliłam. Zdarzają się interwencje w zwykłych domach, u ludzi, z którymi byśmy się chętnie poznali bliżej. Właściciele po prostu nie mają odpowiedniej wiedzy co zrobić, żeby ich pies nie wył cały dzień lub nie uciekał z posesji.

Dlatego moim marzeniem jest uświadamiać właścicieli na jak najwcześniejszym etapie życia psa, czego on potrzebuje, żeby cała rodzina wiodła szczęśliwe życie ze swoim pupilem. Pomóż mi spełnić to marzenie – buduj więź z psem, dbaj o jego potrzeby, naucz się komunikować z psem w zrozumiały dla niego sposób, a Wasze wspólne życie nie będzie wieczną walką tylko przyjemnością.

Jestem tu po to, żeby Wam pomóc. Jeśli masz pytania zapraszam do kontaktu.

e-mail: ada.debska@wesolalapka.pl

Tel. 781352844

Jeśli chcesz dowiedzieć się o aktualnie prowadzonych kursach oraz o miejscu gdzie się one odbywają kliknij tu.