Piotr Cygankiewicz

Moją przygodę z „psami” rozpocząłem 9 września 1991r o godz. 6:00.Skąd taka dokładność? 

Tego dnia rozpocząłem, trwającą blisko ćwierć wieku, służbę w Policji. Tak, wiem, że Policjanci są często nazywani właśnie „psami”. 

Praca z "psami" daje dużą satysfakcję, ale tak na poważnie, to na pracę z prawdziwymi czworonogami, wiedzę, doświadczenie i ich zaufanie musiałem trochę zaczekać. 

Kiedy pracuje się z psami (tymi na czterech łapach), ucząc ludzi zasad bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami, prowadzi się pokazy wyszkolenia psów służbowych a po powrocie do domu zajmuje się jeszcze i uczy własnego owczarka niemieckiego (którego miałem zaszczyt być Przyjacielem przez 14 lat), praca staje się pasją, miłością i stylem życia. Tak właśnie było w moim życiu. 

Pracowałem również przez kilka lat jako wolontariusz oraz jako Inspektor Interwencyjny w Schronisku dla zwierząt. To pozwoliło mi poznać te zwierzaki z zupełnie innej strony. Nauczyłem się podejścia do psów bezdomnych, zestresowanych, często agresywnych. Jednak zauwayłem, że praktyka zawsze musi być oparta na na solidnej teorii i wiedzy. Bez tego fundamentu nasze działania są często zawieszone w próżni i nieskuteczne. 

Dlatego zdecydowałem się na rozszerzenie mojej wiedzy i zostałem profesjonalnym Trenerem. Moją misją jest nie tylko trenowanie psów, ale również pomaganie ich Opiekunom w tym, aby nauczyli się jak zostać najlepszym przewodnikiem swojego psa. Co robić, jak się zachowywać i jak pracować z psem, żeby Wasze wspólne życie było dobre, pełne radości i miłości.

Kontakt:

e-mail: piotr.cygankiewicz@wesolalapka.pl

tel. ‭503 659 839‬