Warsztaty z wykrywania zapachu

Praca węchowa to aktywność, w którą mogą się zaangażować wszystkie psy bez względu na wiek, rasę czy też możliwości fizyczne. Angażuje psi mózg, dając w ciągu 20 minut aktywnej pracy efekt zmęczenia podobny do około dwugodzinnego spaceru. 

 

Na czym polegają warsztaty?

Praca węchowa polega na analizie zapachu i wskazaniu jego źródła w czytelny dla przewodnika sposób. Dużym atutem detekcji zapachowej jest łatwość prowadzenia treningów domowych - nie potrzebujemy do tego żadnego specjalistycznego sprzętu - ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia i możliwości psa. Warsztat skierowany jest do osób, które już coś wiedzą o wykrywaniu zapachów oraz do tych, którzy dopiero chcą poznać temat, do opiekunów, którzy chcą nauczyć się, jak zagospodarować energię swojego czworonoga oraz do przewodników, co chcą wspomóc swojego psa w zyskaniu większej pewności siebie. Zagadnienia, które będę poruszone podczas warsztatu: Motywacja psa do pracy Proces wdrukowywania zapachu Zaznaczanie poszukiwanego zapachu przez psa „Czytanie” psa podczas pracy Mowa ciała przewodnika.

Warunki uczestnictwa

  • Zajęcia te są przeznaczone dla wszystkich szczeniaków, psów dorosłych i starszych.
  • Na zajęcia przychodzą TYLKO psy nieagresywne w stosunku do ludzi i zwierząt
  • Psy podczas zajęć pracują indywidualnie - każdy z nich ma do dyspozycji trzy około 15 min. sesje.
  • Poza sesjami psy muszą pozostać poza miejscem pracy (salą szkoleniową) odpoczywając w klatce lub samochodzie.
  • Podczas zajęć robione są zdjęcia ćwiczących psów lub kręcone są krótkie filmiki, które są publikowane na stronie www lub profilu na Facebooku - przychodząc na nasze szkolenia wyrażasz na to zgodę.