Anna Kuśmierek - Trener, behawiorysta

Psy kochałam już jako dziecko, jednakże dopiero w dorosłym życiu, kiedy do mojego domu trafiły przygarnięte psy i pojawiły się problemy, zdałam sobie sprawę, że sama "ludzka" miłość nie wystarczy, aby wychować zwierzaka, a tym bardziej naprawić błędy z przeszłości. Potrzebowałam poszerzyć swoją wiedzę. Zaczęłam czytać książki, artykuły, oglądać filmy, uczęszczać na szkolenia. Dzięki temu z dnia na dzień coraz lepiej rozumiałam czworonogi, a one lepiej rozumiały mnie. Powoli odkrywałam jak ogromną satysfakcję można osiągnąć ze współpracy z psim kompanem. Przełomowym momentem był kurs "Super Pies" w Wesołej Łapce. To właśnie tam, dzięki inspirującym trenerom, poczułam, że znakomicie odnajduję się w szkoleniu i terapii psów. Potrzebowałam jednak zdecydowanie więcej wiedzy i doświadczenia. W tym celu ukończyłam Kurs Trenerski i Kurs Behawiorysta - Praktyk organizowane przez Wesołą Łapkę. W międzyczasie uczestniczyłam w seminariach o różnorodnej tematyce tj. posłuszeństwo sportowe, tropienie czy praca z psami agresywnymi. Stale się dokształcam, bo w życiu wyznaję zasadę, że jeśli podejmuję się jakiegoś wyzwania, to angażuję w stu procentach, wkładam całe serce i robię to najlepiej jak potrafię. Najwięcej jednak uczę się od psów.

W praktyce szczególną uwagę przywiązuje do socjalizacji szczeniaków. Przeprowadzając odpowiednio ten proces możemy uniknąć masy problemów w późniejszym życiu czworonoga. W szkoleniu psów stawiam na odkrycie prawdziwej motywacji, która jest kluczem do znalezienia wspólnego języka z czworonogiem. Każdy pies jest inny, dlatego staram się nie działać schematycznie, indywidualnie podchodzę do każdego zespołu - przewodnik i pies. Przywiązuję wagę do detali, które z pozoru nieistotne, znacząco wpływają na czytelną komunikację z czworonogiem, a w związku z tym na efekty pracy. 

Największą satysfakcję przynosi mi widok właściciela, "KTÓREMU SIĘ CHCE" i który potrafi sprawić, że jego psu też "SIĘ CHCE". To wspaniałe uczucie, kiedy czujesz, że Twój pies chętnie z Tobą współpracuje, a szkolenie traktuje jako świetną zabawę. Więc jeśli "CI SIĘ CHCE", ale nie wiesz JAK - zapraszam! 

Kontakt: 

tel. 694 329 328

e-mail: anna.kusmierek@wesolalapka.pl

Zobacz także